Dobrovoľnícke centrum Trnavského kraja odovzdalo 8.12.2022 ocenenie Srdce na dlani výnimočným dobrovoľníkom a dobrovoľníčkam, ako aj dobrovoľníckym projektom, ktoré svojou činnosťou prispievajú k riešeniu neľahkých situácií v Trnavskom kraji. Udeľovanie cien sa konalo v spolupráci s Krajskou inovačnou rozvojovou agentúrou a pod záštitou Trnavského samosprávneho kraja. V priestoroch Malého Berlína sa stretli tohtoroční nominovaní a ocenení, ako aj ocenení za rok 2021 a 2020.

Celkom šiestich výnimočných ľudí a skupín v piatich rôznych kategóriách vybrala komisia zložená zo zástupcov KIRA, TTSK, zástupcov odbornej verejnosti ako i aktívnych dobrovoľníkov. Členmi komisie boli pán Raclavský, vedúci Organizačného oddelenia Trnavského samosprávneho kraja, Marek Krnáč, zástupca riaditeľa Krajskej inovačnej rozvojovej agentúry, Marek Štítny, aktivista a zakladateľ občianskeho združenia Senica 2.0, Katarína Ďurková z Fakulty masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave, poslankyňa Mestského zastupiteľstva mesta Trnava a v neposlednom rade Regina Hullmanová z Ministerstva práce a sociálnych vecí Českej republiky.

Fotogalériu z oceňovania a videovizitky ocenených dobrovoľníkov a dobrovoľníčok nájdete na webovej stránke Dobrovoľníckeho centra Trnavského kraja.

kategoria

Jana Cmurová

Dlhodobá dobrovoľnícka pomoc

kategoria

Juliana Mrázová

Mimoriadne ocenenie

kategoria

Piešťany pomáhajú Ukrajine

Dobrovoľnícka skupina

kategoria

Zbierka školských pomôcok

Dobrovoľnícky projekt roka

kategoria

Andrea Bánová

Koordinátor/-ka dobrovoľníkov a dobrovoľníčok

kategoria

Juraj Janček

Dobrovoľník pomáhajúci na Slovensku