Spoznali sme tohtoročných nositeľov národného ocenenia Srdce na dlani

15. ročník národného ocenenia výnimočných dobrovoľníckych skutkov a projektov je úspešne za nami. Ocenenia boli udelené  v 9 kategóriách tak, aby bolo pokryté široké spektrum dobrovoľníckych príležitostí na Slovensku a rovnako aj dobrovoľníctvo Slovákov v zahraničí. Národné oceňovanie zorganizovala Platforma dobrovoľníckych centier a organizácií a uskutočnilo sa pod záštitou prezidentky SR Zuzany Čaputovej a primátora mesta Bratislava Matúša Valla. 

„Všetkých 64 nominácií, ktoré sme v národnom kole prijali, obsahuje silné svedectvo, že svet môže byť dobrým miestom, že človek dokáže nájsť vo svojom voľnom čase priestor na pomoc iným,“ uvádza Dominika Hradiská, riaditeľka Platformy dobrovoľníckych centier a organizácií. 

Národná hodnotiaca komisia rozhodla, že ocenenia boli tento rok udelené v 9 rôznych kategóriách. 

Národné ocenenie Srdce na dlani 2023 získali:

Ocenené dobrovoľnícke príbehy každoročne ponúkajú prierez nenápadným a občas prehliadaným svetom, v ktorom dominuje ľudskosť, solidarita a zdieľanie. Zviditeľňovanie týchto príbehov posilňuje nádej, že dobra je v spoločnosti stále dostatok. Ďakujeme všetkým, ktorí k tomuto pocitu prispievajú,“ dopĺňa Dominika Hradiská.

Národné oceňovanie sa uskutočnilo 13. marca 2024 boli v Primaciálnom paláci v Bratislave.

Príbehy ocenených a nominovaných dobrovoľníkov a dobrovoľníčok si môžete prečítať TU.

Ďakujeme všetkým partnerom a podporovateľom, ktorí prispeli k tomu, aby toto oceňovanie bolo výnimočné a nezabudnuteľné.

SnD narodne loga partnerov 2023 2