kategoria

Peter Murko

Združenie príbuzných a priateľov Radosť

Dobrovoľníctvo v oblasti kultúry a umenia

Peter je absolventom strednej umeleckej školy, čo samo o sebe napovedá, že má cit a zmysel pre krásu a umenie. Peter mal do života veľa plánov, osud však zamiešal karty inak. Tragická autonehoda, ktorej bol účastníkom, ho pripravila o to najcennejšie, čo v živote máme - časť svojej milovanej rodiny. Žiť však bolo treba ďalej.

Trauma z tohto nešťastia i z neho vyplývajúce zdravotné komplikácie či potrebná psychická rehabilitácia boli dôvodom, prečo si zaumienil, že svoj talent pretaví do práce s ľuďmi, ku ktorým má vďaka tomu blízko, a s ktorými zdieľa spoločné pocity. Práca dobrovoľníka mu prirástla k srdcu a našiel v nej jeden zo zmyslov svojho života.
Okrem toho, že Peter neúnavne pomáha zariadeniu ZPP Radosť, má aj mnoho iných dobrovoľníckych, umeleckých a kultúrnych skúseností ako dobrovoľník pre EHMK,  Majstrovstvá sveta v hokeji 2011 (pokračuje aj tento rok pri súčasných majstrovstvách), či karbónové mesto, iluminácie a množstvo ďalších aktivít organizovaných mestom. Je to nezištná služba, ktorá je pre neho veľkým zmyslom života.