kategoria

Katarína Laffersová

Koordinátor/-ka dobrovoľníkov a dobrovoľníčok

Katka je dlhoročnou dobrovoľníčkou v saleziánskom mládežníckom stredisku SALEZKO v Sásovej. Srdce na dlani pre druhých má už viac ako dvadsať rokov. V rámci občianskych združení Domka a Laura sa už od svojho tínedžerského veku venuje dobrovoľníckej činnosti na rôznych úrovniach a oblastiach. Za tie roky sa venovala deťom, tínedžerom aj vysokoškolákom. Veľmi rýchlo sa vie zapáliť pre dobrú myšlienku a má schopnosť mobilizovať aj iných.

Katka sa viac rokov pravidelne podieľala na organizácii a koordinácii miestnych, ale aj celoslovenských podujatí ako Mikuláš v Sásovej, Manželské večery, Saleziánsky ples, Rodinné oratko, Deň farnosti, Akcia animátor Banská Bystrica... Veľa času v posledných piatich rokoch venovala príprave troch muzikálov, ktoré nacvičila s amatérskymi hercami (deťmi, mladými, dospelými) a s tanečníkmi na veľmi profesionálnej úrovni.

Spolu s celou rodinou sa viackrát zúčastnila na pobytových táboroch, ktoré každoročne organizujeme pre 120 detí. Katka sa podieľala aj na príprave vzdelávacích víkendov pre nových animátorov, jeden rok spolu so svojím manželom viedla spoločenstvo vysokoškolákov z iných miest, ktorí študujú v Banskej Bystrici.

Katka je dlhoročnou členkou fundraisingového tímu, veľa osobného času vkladala do písania projektov, zháňania sponzorov, a to s obrovským zápalom. Snaží sa nielen pomáhať, ale aj vytvárať dlhodobé a pevné vzťahy. Pokladá za veľmi dôležité budovať širšiu komunitu, preto robí vždy prvá krok k novým ľuďom a mladým. 

Nominácia postúpila do národného oceňovania.

Vo videu nájdete predstavenie laureátov ocenení v kategóriách Seniorský dobrovoľník/-čka nad 50 rokov a Koordinátor/-ka dobrovoľníkov a dobrovoľníčok.