kategoria

Mestský altánok v Revúcej - OZ Naša Revúca

Dobrovoľnícky projekt roka

Projekt výstavby mestského altánku vznikol na základe myšlienky chýbajúcej oddychovej zóny v meste Revúca. Jeho realizáciu zastrešilo OZ Naša Revúca. Na projekte sa zúčastnili desiatky dobrovoľníkov z mesta, ktorých činnosť spočívala v písaní projektov na získanie financií, cez konzultácie a dobré rády skúsených domácich majstrov a odborníkov, až po samotnú realizáciu a výstavbu všetkými, ktorí sa mali chuť zapojiť. Mestský altánok ma veľký význam pre obyvateľov, nakoľko je to prvé miesto, kde môžu aj Revúčania z bytoviek vybehnúť do blízkosti lesa a spoločne sa stretnúť, niečo si opiecť. S altánkom majú miestni ešte veľa plánov, plánujú umiestniť gril, lavice, hojdačky....

Nemalý význam má pre miestnu komunitu, nakoľko je to prvý projekt, ktorí spojil ľudí pre spoločné dielo a ukázalo mnohým občanom, že stačí mať chuť niečo zmeniť a veci sa začnú diať. 

Vo videu nájdete predstavenie laureátov ocenení v kategóriách Dobrovoľníctvo v oblasti ochrany životného prostredia, Dobrovoľníctvo v oblasti ochrany ľudských práv a Dobrovoľnícky projekt roka.